opar-lecba-prevence

27.02.2021

Léčba a prevence oparů

Co je opar, příčiny a možnostli léčby? Co pomáhá na pásový opar? Jaké jsou možnosti léčby?

Je to ve většině případů velmi bolestivé virové infekční onemocnění. Původce má stejného jako plané neštovice. Potom virus v těle prostě spí a čeká na novou příežitost, až bude zase tělo oslabené. 

 Opar vznikne následkem oslabení imunity vnějšími (stres, slunce, fyzická námaha), nebo vnitřními faktory (léčba oslabující imunitní systém, nemoc). Pásový opar může postihnout i oko, může se vyskytnout v hlavě, ale mohou být opary v nose, ústech, dokonce i v ženském pohlavním ústrojí. Nejsou to tedy jen ústa, ale prostě kdekoliv na těle. 

Před tím, než se objeví puchýřky, tak bývá kůže citlivá na dotek, svědivá a to od 1 až do 5 dnů. Pak přijde samotný výsev puchýřků. 

Každý rok je nahlášeno okolo šesti tisíc případů pásového oparu. Skutečný počet je ovšem výrazně vyšší. Toto nepříjemné onemocnění, které může být v krajním případě i smrtelné, má v průběhu života až 30 procent lidí.

Je dobré proto co nejvíce preventivně o své tělo dbát. Bohužel dnešní doba přináší nemalé stresy a to jsou bohužel ve velkém také spouštěči tohoto onemocnění. 

Spouštěči:

  • snížená imunita (chřipka, zvýšená teplota, nachlazení)
  • vliv sluníčka (UV záření, úpal, spálení)
  • stresové situace (dlouhodobá únava, návštěva lékaře, trauma apod.)
  • alergie na potraviny, hormonální změny apod.

Hojně relaxujte, když už máte pocit, že vás virus přece jen dostihl, vyzkoušejte koloidní stříbro, které působí proti virům a zároveň pomáhá i v boji proti bakteriím, které se rády do kůže s puchýřky usazují. Vynikající prostředek, který jsme zkoušeli aplikovat i v rodině. A to tak, že jsme na výsev puchýřků postřikem aplikovali koloidní stříbro. Jde o to, že právě stříbro je antibakteriální a působí i jako antivirotikum. 

Pokud již opar máte, není dobré v léčbě chodit na sluníčko, to může projev ještě zhoršit, lepší je držet se ve stínu, pokud možné i doma, než odezní nejsilnější nástup herpetické infekce.

Určitě je důležitý odpočinek, z doplňků na podporu imunity je vynikající např.

HerpeNorm,

Kolostrum s beta-glukany,

Imunoglukan 

a také Echinacea 

V začátku oparu lze použít extrakt z grepových jadérek a doporučuje se i užívat, aby jste si zajistili zároveň i imunitní ochranu( tinktura je jako přírodní antibiotikum)

Potírat můžete vynkajícím grepovým olejem, pokud je opar v ústech, klidně nechejte pár kapek povalovat v ústech. Může být i v nose, pak klidně vetřete tento olej do nosu. Pokud jde o opar vaginální, pak lze vtírat do postižené oblasti. 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

ODQ2ZTVjNT