Menopauza - víme, jak na ní

25.04.2022

Co se děje v období menopauzy? 
V období přechodu (klimakteria) se v těle ženy mění hormonální rovnováha. Dříve pravidelná menstruace se začíná opožďovat, až jednoho dne ustane zcela (menopauza). Během klimakteria se mohou objevit různé potíže, jako například návaly horka, poruchy spánku nebo výkyvy nálad
Jak dlouho může menopauza trvat? 
To, jak dlouho ženy příznaky přechodu pociťují, záleží na mnoha faktorech. Akutní potíže, mezi které patří například typické návaly horka, přestanou většinu žen trápit po třech až pěti letech. Některé ženy je ale mohou pociťovat i několik let po přechodu
Jaké změny mohou nastat? 
Když přemýšlíte o perimenopauze a menopauze, pravděpodobně se vám vybaví návaly horka, noční pocení, problémy se spánkem, možná přibírání na váze
Jaké jsou návaly a jak vlastně vypadají? 
Nával horka je nenadálý, nekontrolovatelný a samovolný pocit horka, který začíná v oblasti krku a obličeje, často bývá doprovázen začervenáním a pocením. V některých případech ženy uvádějí také zimnici, která přichází vzápětí.

Mnoho žen projde menopauzou bez velkých problémů, jiné trápí návaly horka, poruchy spánku, vzestup váhy, stres, nervozita.

Celkově prochází žena různými obtížemi, které jsou pro ni více než obtěžující. 

Podávání léků by měla žena zvážit až když vyčerpá všechny jiné možnosti.

je skvělou volbou,  zaměřenou na tělo jako celek, vyvážené složení v jedné tabletce. Protože se nám zákaznice pro tento produkt vrací, věříme, že má velice příznivé účinky.

Jde o celostní přístup k tělu jako celku, holistický přístup je vyhledávanou možností, jak si pomoci v tomto období přechodu.

Fytofem je také další možností, jak zvládat pocity pocení a dokázat ukočírovat rozblázněné hormony. 

 

Duševní rozpoložení žen je v tomto období opravdu jako jízda na horské dráze, ale můžeme právě najít pro sebe něco, co nám pomůže obtíže zjemnit a necítit se ve svém těle špatně. 

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

YTBkN2U2Nm