Grepové semínko - grepové kapky

30.08.2021

Grepové jadérko umí překvapit

Grepové kapky jsou nenahraditelnou součástí naší lékarničky. Grepové semínko dokáže pomoci při opravdu velklých a dlouhodobých potížícjch jako jsou mírné záněty, virové a dokonce i bakteriální infekce. Nejlepší je jej užívat v chřipkovém obdovbí, kdy naše tělo potřebuje pomnoci s viry zvenčí. Ale také v jarní sezoně, kdy je zase tělo vyčerpané po zimních měsících bez slunečního svitu.

Obrovské množství vitamínu C nám může ulehčit všechny komlikace. 

Plody, neboli chutné grepy obsahují vitamíny skupiny B, vitaminy C, D, E a K, betakaroten, flavonoidy, chinin, karotenoid lykopen. Z minerálů a stopových prvků draslík, hořčík, vápník, železo, zinek, měď či mangan. Dále jsou přítomny pektin, limonoidy, sacharidy. Červené grapefruity obsahují vyšší podíl bioaktivních látek a celkových polyfenolů oproti oranžovým

Grepy jsou velké a možná pro někoho málo chutné ovoce. Jsou hořké, takže je má rádo pouze určité procento lidí. Přitom je to hotový zázrak, co se týče vitamínů.  Hlavně semínka (jadérka) tohoto ovoce jsou jednou z největších zásobárnou vitamínů. Jejich účinky nejsou známy dlouho. Až v roce 1980 si jeden zahrádkář všiml, že tato jadérka grapefruitu na kompostu nemění svou konzistenci, nehnijí, neplesniví. 

Bylo velké štěstí, že tento zahrádkář byl zároveň lékař a fyzik - nositel Einsteinovy ceny. Doktor Jacob Harich zkoumáním grepových jadérek zjistil, že jsou především významným zdrojem bioflavonoidů a dalších látek, jejichž společným působením je silný antivirový, antimikrobiální a protiplísňový účinek. Bez nadsázky se dá říct, že doktor Harich objevil v grepovém semínku silné přírodní „antibiotikum“. A protože přírodní, je bez vedlejších účinků.

Také zjistil, že extrakt působí až proti osmi stovkám kmenů bakterií a virů, proti stovce kmenů plísní a také proti jednobuněčným parazitům. Samotné bioflavanoidy navíc ulehčují trávení, čistí organismus a posilují imunitu, čímž napomáhají v prevenci proti nachlazení, infekcím a zápalům. Brání šíření virů v organismu. Mají též antioxidační účinky spočívající v zachytávání volných kyslíkových radikálů. V malém semínku se tak koncentruje schopnost problém řešit (ničení bakterií, virů a plísní) a zároveň posilovat organismus a problémům předcházet.

Díky mnohostrannému účinku grepových kapek, můžeme říct, že je to především kandidát na čestné místo v lékárničce každé domácnosti. Ale nejen to, užívání grepových tinktur umí pomáhat v zdravotní prevenci a posilovat organismus pro boj s mnoha problémy.

Jak takové semínko můžeme užívat? 

Na zevní užití je vhodný olej z grepových semínek. Olejem potíráme postižená místa, můžeme ho použít i jako kloktadlo.

využít můžete u  zánětů pochvy, mykóz a parazitální onemocnění pochvy, u bércové vředu pomocí obkladů.

  • pomáhá zdolat infekce dutin, nosohltanu, průdušek, uší, ale i močových cest.
  • Působí na záněty v ústní dutině – afty, záněty dásní, zubní kazy.
  • Zabraňuje růstu plísně a problémům vyskytující se na kůži, na nehtech i na sliznicích – opary, akné, ekzémy, kopřivky, mykózy, je vhodný u dermatiti, lupénce, pásovém oparu.
  • Je vhodný při problémech, bolestech a zánětech uší – aplikovat výtěrem vnitřku ucha a boltce.
  • Při problémech vlasů a pokožky ve vlasech i u lupů pomáhá oplach roztokem grepu.
  • Při velké trpělivosti pomůže i u likvidace bradavic.Je vhodný i při pocení nohou
  • posilují imunitní systém. Extrakt z grapefruitových jadérek prokázal účinnost při laboratorních testech na 800 kmenech bakterií, 100 kmenech plísní ale také na velkém počtu druhů parazitů 

Grepové kapky od DR. Popova jsou vyjímečné tím, že jejich součástí není alkohol, ale výtažek z jadérek je uchován v jemném potravinářskám glycerinu..

Kapky mají mnohostranné využití : 

Infekční respirační choroby – prevence proti virům

Infekce horních a dolních dýchacích cest

Gynekologické infekce 

Střevní virózy

Opakované záněty močového měchýře 

Plísně, kvasinky kdekoliv  v těle

Podporuje léčbu astmatu, alergie nebo ekzému

Zmírňuje akné a tvorbu lupů

Hojí afty a opary

Dalším velmi důležitým produktem je ale i Grepový olej , ten má také mnohostranné využití a dá se použít jak v případě pletových potíží, tak i gynekologických..

NTRkNmE5OT