Zdravé koupání

11.05.2021

Zdravé koupání

tampony Gentle day, koupání bez starostí

Tampony pro ženy a dívky, intimní hygiena...

Letní koupání bez starostí

Je pravdou, že tampony používáme jen pár dní v měsíci. Některé ženy si je vezmou pouze při koupání, jiné je používají prostě vždy při své menstruaci a to nezávisle na ročním období.  Přesto je výběr intimních hygienických potřeb pro zdraví ženy mimořádně důležitý. Při výběru tamponů je ale důležité si hlídat jejich kvalitu. Ženské sliznice jsou díky svému tenkému povrchu daleko citlivější a dokáží snadno absorbovat větší množství chemikálií než pokožka našeho těla.

Co se týče koupání s tamponem,  je vhodné se koupat spíš při slabším krvácení. V období silného krvácení se koupání nedoporučuje pro možnost zavlečení infekce z vody do dělohy. Tomuto ani tampon nedokáže zabránit. Při koupání se tampon nasákne částečně i vodou, musí se proto měnit častěji.

Každá žena či dívka by měla používat to, co jí nejlépe vyhovuje. Záleží tedy na individuálním pocitu. Mnoho žen také kombinuje více menstruačních pomůcek, jako jsou např. vložky, kalíšky aj.

U obyčejných tamponů se někdy uvádí syndrom TSS. Jde o velmi vzácné, ale závažné toxické onemocnění, které se může objevit i u mužů, žen i dětí a může ohrožovat na životě. A právě přibližně polovina všech případů připadá na menstruující ženy a dívky. Způsobují ho bakteriální toxiny organismu, které se v lidském organismu běžně vyskytují. Průvodními znaky TSS jsou horečka (39 °C a vyšší), zvracení, průjem, bolest hlavy a krku, závratě, bolest svalů, případně vyrážka jako po spálení sluncem.

Tampony od společnosti Gentle day jsou díky materiálu, ze kterých jsou vyrobené, tohle pod kontrolou. Jde o materiál velmi čistý, biologicky odbouratelný materiál. pro lidské tělo absoutně neškodný.

Nevyvolávají alergické reakce jako tomu může být u jiných typů tamponů. 

Tampony Gentle Day nejsou chemicky ošetřovány a jsou vyrobeny ze 100% organické bavlny, tedy jejich používáním se nevystavujete škodlivým chemikáliím, předcházíte nepříjemnému podráždění a alergiím. Kromě toho zamezují vzniku nepříjemných pachů.

K nákupu 3 druhy : regular, super a superplus

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

NGJjMTAyNG