Holistica medicína

31.01.2024

HOLISTICA - FILOZOFIE:
WELLNESS ZDRAVÍ S BYLINAMI

Zasazená hluboko v kraji Aix v srdci Provence, v blízkosti Mont Sainte Victoire, v zemi, kterou miloval malíř Paul Cezanne, uprostřed velkolepé přírody, tam si vybrala své sídlo a místo pro svůj rozvoj společnost Laboratoires Holistica.

Více, než jen na řadu svých produktů, vyrobených na rostlinném základě, je Holistica zaměřena na rozvoj koncepce “bien-etre” – celostní zdraví, s ohledem na lidskou bytost jako celek, v souladu s holistickým přístupem (z řečtiny “holos” což znamená “celý”).

V Holistice již dlouho víme, že zdraví je stav úplného tělesného, duševního, sociálního a duchovního blaha, který respektuje přírodní zákony a rovnováhu.

Před 30 lety, v roce 1986 založila paní Ghislaine Gerber a její tým Laboratoře Holistica, které soustavně vyvíjejí kvalitní výrobky výhradně na rostlinném a přírodním základě. V konkrétních formulacích reagují a hledají globální přístup k potřebám lidské bytosti. Logika formulace jejich výrobků vždy zohledňovala potřebnou rovnováhu mikroživin a jejich kofaktorů

KONTROLA KVALITY: VYSOKÁ ÚROVEŇ VÝBĚRU ROSTLIN A SLOŽEK PŘÍRODNÍHO PŮVODU

Stejně jako u všech činností má člověk vždy možnost volby mezi průměrností a dokonalostí ... Vše závisí na úrovni jeho znalostí. Ale pokud jde o výběr rostlin a potravinářských složek určených k tomu, aby vstupovaly a ovlivňovaly zdravotní stav, nemáme právo zjednodušovat cestu. Společnost Holistica nastavila vysokou laťku požadavkům na kvalitu vstupních přírodních surovin.

Přísný výběr složek přírodního původu se vztahuje nejen na požadované nutriční zásady, ale také na vibrační energii vybraných rostlin: květiny a rostliny jsou vybírány v optimálních podmínkách jejich původu, což umožňuje soustředit se na fyto živiny, které rostliny čerpají z bohatých půd; vybrané houby pro Shii-ta-ker tobolky, příkladný objev Holistiky, jsou získávány z původního prostředí, poskytujícího zaručený vysoký obsah polysacharidů; vitaminy D nejsou ani syntetické, ani živočišné, ale pocházejí z lišejníku aurora borealis nebo kvasnic, které neobsahují umělé přísady.

Umění fytoterapie může být srovnáváno s uměním produkovat dobré víno: stejná odrůda révy neposkytuje stejnou kvalitu vína v závislosti na tom, zda roste na dvou různých půdách, s odlišným působením světla a s různými výrobními postupy. Totéž platí pro rostlinné výtažky a doplňky stravy se složkami přírodního původu. Holistica chce nabídnout pouze vynikající vína pro své koncentrované rostlinné extrakty.

Stejný požadavek na kvalitu je vyžadován pro všechny látky používané při přípravě výrobků z včelích produktů, z mořských plodů, přes celou řadu rostlin a květinových esencí.

Vitamíny, minerály a stopové prvky, aktivní v různých potravinových doplňcích Holistica, především extrakty z rostlin, ovoce, mořské řasy, nebo složky přírodního původu, jsou bez použití syntetických vitamínů a živin. Použití syntetických vitamínů a živin by jistě bylo levnější, ale neodpovídalo by přesně formě a struktuře živin, které se přirozeně vyskytují v ovoci a zelenině v jejich přirozeném stavu s jejich cennými faktory.

 


Kromě toho, poslední práce v oblasti kvantové fyziky ukazují, že v živých strukturách je paměť, která by mohla brzy přinést revoluci v pochopení mechanismů života a zdraví. Tato živá paměť by mohla dobře vysvětlit určité účinky rostlin, které by šly dál než jejich pouhé fyziologické aktivity. Tyto práce nás stále více povzbuzují k upřednostňování přírodních látek spíše než inertních syntetických vitaminů a minerálů.

Ale mnoho vitamínů a živin nabízených ve Francii a ve světě je umělých, získaných chemickou syntézou. Několik studií poukazuje na jejich horší vstřebávání ve srovnání s vitamíny přírodního původu. Pro zmírnění nedostatečného vstřebávání se objevují pokusy “zabalit” živiny do micel nebo nanoemulsí získaných nanotechnologiemi, jejichž účinky na organismus jsou ještě nedostatečně známé. Holistika odmítá používání takovýto ingrediencí získaných nanotechnologiemi.

Pro určení, zda vitamin nebo živina je přírodního nebo syntetického původu, stačí přečíst si seznam složek na etiketách (nezaměňovat s analytickým složením), a zjistit, zda vitamin je uveden samostatně pez udání původu nebo jestli je jeho přírodní původ upřesněn. To je stejný rozdíl, jako například u vanilinu, který je umělou příchutí, velmi málo se podobající autentickému extraktu z lusků vanilky.

Buďte proto bdělí, když srovnáváte rostlinné doplňky stravy, vždy pečlivě čtěte seznam složek, abyste dobře rozpoznali živiny a umělé přísady. Na druhou stranu analytické složení je výsledkem analýzy celkového komplexu a udává koncentrace živin dodávané tělu podle doporučené denní dávky, což umožňuje dosáhnout dostatečného množství a očekávaných účinků v souladu s nařízeními. Dodržujte různorodost různých druhů doplňkových živin obsažených ve výrobcích jakož i koncentrace, které musí vždy zůstat v souladu s nutričními referenčními hodnotami.

Formulace a přípravky Holistica neobsahují syntetické přísady, jako je oxid titaničitý, oxid křemičitý, umělá barviva ani polysorbáty, které často vykazují přítomnost nanočástic, které jsou stale předmětem diskusí

RESPEKTOVAT ROSTLINY V PROCESU ZPRACOVÁNÍ

Holistika je obzvláště pečlivá při výrobě extraktů z rostlin a používá procesy, které dovolují koncentrovat fytoživiny přírodním způsobem. Metody výroby a konzervace, používané v Holistice při výrobě doplňků stravy respektují složky bylin až do okamžiku zabalení, což umožňuje ochránit je co nejdelší možnou dobu před oxydací bez syntetických konzervatů.

Rostlinné mikročástice z řady oligophytů a ovocné vitaminy rozpustné ve vodě jsou připravovány jako mikro-komprimáty a tablety s cukrem, využitelné již v okamžiku vložení do úst.

Forma měkkých kapslí, použitá především pro formulace na bázi polynenasycených rostlinných mastných kyselin a divokých ryb, umožňuje výrobu a uchování vysoce koncentrovaných forem bez přímého kontaktu se vzduchem, což by mohlo vyvolat oxidaci a žluknutí cenných mastných kyselin v různých podobách.

U suchých výtažků z rostlin umožňuje forma tobolky rostlinného původu také optimalizovat stabilitu složek v průběhu času, aniž by bylo nutné uchýlit se ke konzervačním činidlům často potřebným v kapalných formách.

Tobolky používané společností Holistica Laboratories jsou deriváty hypromelózy pocházející z borovicové celulózy bez přídavku gelujících činidel nebo barviv. Kapsle se skládají z rybí želatiny a rostlinného glycerinu. Kromě toho jsou kapsle Holistica certifikovány pro Kosher a Hallal.

Výroba komprimátů, tablet a kapslí Holistica se provádí ve výrobních jednotkách, které splňují evropské normy ISO 22000 nebo B.P.F. (Good Manufacturing Practices) které se používají pro doplňky stravy. Kontrolní analýzy jsou ověřovány nezávislými laboratořemi schválenými nebo splňujícími standardy COFRAC ( Eurofins, SGS, InVivo atd.).

Přípravky HOLISTICKÉ MEDICÍNY :

ZjYyO