Turmalín účinky

11.02.2021

LÉČIVÝ TURMALÍN

Turmalín a jeho účinky na zdraví člověka 

 O účincích  tohoto polodrahokamu nejde ani tak o účinky esoterické a psychické, které jsou přisuzovány spoustě minerálů, ale o vědecky ověřené....

 Turmalín se vyskytuje v přírodě v nejrůznějších barvách, od růžové a modravé, přes zelenou či žlutou až téměř k černé.  

Dnes je dobře známý fakt, že napomáhá tělu v detoxikačním procesu - vylučuje záporné ionty a infračervené záření. Je-li kámen vystaven vyššímu tlaku, nebo dojde-li k jeho rychlému ohřátí či zchlazení, vytvoří se elektrický náboj a turmalín je jako jeden z mála minerálů schopný emitovat infračervené vlny a záporné ionty.

A proč by nás vlastně měl zajímat minerál, který vydává infračervené záření a negativní ionty? Dlouhovlnné infračervené záření a negativní ionty totiž velmi jemně léčí, stimulují a detoxikují fyzické tělo, stejně jako i mysl.

Negativní ionty jsou pro vás pozitivní

Negativní/záporné ionty vylučované přírodním turmalínovým jádrem jsou molekuly bez chuti a bez zápachu. Vysoké koncentrace negativních iontů najdete v horských lesích, u vodopádů, na pláži, zkrátka všude tam, kde je energizující a osvěžující čerstvý vzduch. Proč tolik vyhledáváme pobyty u moře nebo dovolenou na horských hřebenech? Negativní ionty totiž pomáhají zmírnit stres, depresi a zlepšují vaši vitalitu. Čím vyšší je množství záporných iontů ve vzduchu, tím je vzduch čistší. Byly prokázány účinky turmalínu na stabilizaci nervového systému, podporu krevní oběhu, zlepšení pozornosti a tento minerál i posiluje imunitní systém.

Záporné ionty ve vložkách redukují pocity únavy během periody v důsledku prokazatelného zvýšení hladiny kyslíku v krvi. Uvolňuje se napětí v žaludku a zklidňují se nervy prostřednictvím posílení autonomních funkcí organismu. Detoxikační efekt záporných iontů pomáhá čistit krev a obnovovat zdravé pH v intimní oblasti. Záporné ionty dále posilují imunitní systém a podporují obnovu buněk.

Za více než půl století zkoumání vztahu negativních iontů a zdraví se odborníci shodli na tom, že naše zdraví je hluboce ovlivněno kvantitou a kvalitou negativních iontů, kterými je nasyceno životní prostředí, v němž žijeme.

Záporné ionty jsou i velmi důležitým faktorem naší nálady. Michael Terman z Kolumbijské univerzity v New Yorku záporné ionty zkoumal a uvádí následující: „Záporné ionty ve vzduchu vytváří bušení příboje, nebo je můžete sami cítit po jarní bouřce, kdy lidé zažívají jakousi osvěžující náladu.“ Kromě toho výzkum Kolumbijské univerzity týkající se zimních depresí ukázal, že deprese lze ovlivnit pomocí negativních iontů podobně jako pomocí antidepresiv, a to zcela bez vedlejších účinků. Záporné ionty zvyšují množství kyslíku, který proudí do mozku a zvyšují tak jeho mentální energii.

Záření, které prospívá

Dlouhovlnné infračervené záření nemá nic společného ani s UV zářením (které spaluje a poškozuje kůži) ani s radioaktivitou. Již dlouhá léta je využíváno v oblecích astronatů agentury NASA nebo k zahřívání novorozenců v nejedné nemocnici celého světa. Proniká kůží do tkání, transformuje energii světelnou na tepelnou a přináší touto cestou tělu mnohá pozitiva.

Infračervené paprsky, které mimo jiné vyzařuje i turmalín, jsou neviditelné vlny energie, které mají schopnost prostoupit všemi vrstvami kůže a působit v oblasti svalů, kostí a vnitřních orgánů. Infračervené záření také velmi šetrně zvyšuje průtok krve rozšiřováním kapilár, čímž dochází k podpoře okysličení krve, rychlejší regeneraci a detoxikaci orgánů.  Jedná se o detoxikaci v nejhlubším slova smyslu, která vyhledává i skryté toxiny. V podobě anionových vložek s turmalínem infračervené paprsky například odstraňují nepříjemný zápach a snižují kyselost v krvi.

Jak působí turmalín na zdraví člověka?

  • napomáhá spalování tuků
  • zlepšuje problémy se zadržováním vody
  • podporuje krevní oběh, okysličování krve a metabolismus
  • pomáhá čistit játra a ledviny
  • je přírodní antidepresivum

A Proč nás zajímá právě tento kámen?              

Protože má mnoho společného s našimi produkty. Jde hlavně o oblast z gynekologie.

O jaké produkty jde? 

Jedná se o anionové vložky. Ty mají v sobě nanotechnologií zpracovaný pásek právě z Turmalínu. 

Je to přidaná hodnota všech anionových vložeknejsou vůbec obyčejné.

Naopak, mají v sobě regenerační, léčivé schopnosti, které pomáhají hlavně v intimní oblasti žen a dívek. Působí skvěle proti mykoze, svědění, pálení, hemeroidům.

Vyjmutý proužek může také dobře posloužit při řezných ranách, jednoduše omotáte např kolem prstu, nebo přiložíte na mokvavá a jinak postižená místa. 

Anion, tedy záporný iont je opakem kationtů, kterých je nyní kolem nás více než vyvážené množství. 

Při přemíře kationtů, které vyzařují např. z televize, ze zásuvek, pc, mobilních telefonů aj.,  dochází k nervozitě a  k nepříjemným stavům.

Naopak aniony obsažené ve vložkách tělo vyvažují. Dochází k samoregeneraci, zklidňují tělo a tím se organismus lépe ozdravuje. 

Složeny jsou z 8 vrstev z čistě přírodních materiálů. 

Pokud jste častou návštěvnicí gynekologie, protože vás trápí stále dokola gynekologické obtíže, pak by jste se měly zaměřit na to, zda používáte správné hygienické potřeby. Pokud trpíte mykozou, není dobré používat vložky navoněné, z nevhodných materiálů. To stav stále zhoršuje. 

Vložky s aniony jsou jedinečným produktem, kde se snoubí kvalitní bavlněný materiál s jádrem z kukuřičného polymeru, vše biologicky odbouratelné. A navíc je tu přidaná hodnota v podobě anionového pásku z drceného Turmalínu (zpracováno nanotechnologií). 

Pásek ve vložkách se aktivuje zvlhčením, tím se děje to, že obsah, který se do vložky poté dostává, se stane sterilním. 

ZTc3Yjdl